Ultimate magazine theme for WordPress.

FBI – مجموعه ده جلدی ماجراهای ماشین مشتی ممدلی منتشر شد

0

[ad_1]

کتاب نیستان مجموعه ده جلدی «ماجراهای ماشین مشتی ممدلی» را به قلم جمال اکرمی منتشر کرد.

به گزارش شیرین طنز، به نقل از نیستان، مطالعه­ بعضی آثار، سفری است یگانه در دنیایی جدید و تجربه ­ای غیرقابل مقایسه با تجربیات دیگر. فقط گاهی اوقات، با در دست گرفتن کتابی، می­‌توانیم گذر زمان را از یاد ببریم و چنان غرق در فضاسازی و هوشمندی پدیدآورندگان شویم که یک نفس تا آخرین صفحه بخوانیم و با هیجان، سراغ داستان ­های بعدی و جلدهای بعدی برویم.

«ماجراهای ماشین مشتی ممدلی» چنین مجموعه ­ای است؛ پروازی منحصر به­ فرد و خیالی بر بال کلمات، اصطلاحات و ماجراهای واقعی تاریخی که با چاشنی تخیل و نوآوری، ماجراهایی جذاب و غیرقابل ­پیش­ بینی و خنده ­دار را ایجاد­کرده ­است.

«جمال اکرمی» با تکیه بر ده­ ها سال نویسندگی برای نوجوانان راهی بر دعوت ساکنان دنیای دیجیتال به کوچه ­پس ­کوچه ­ها و بازارچه­ های قدیمی یافته و گرد و غبار را از روی نام ­هایی که قرائت خشک و خسته­ کننده­ رایج، موجب فراموشی­ شان شده، زدوده و به آنها زندگی دوباره­ ای داده.

قلم سلیس و مسلط وی به اصطلاحات تهرانی اصیل، نمایشی بزرگ با حضور ده ­ها شخصیت از پادشاهان قاجار گرفته تا چهره­های مشروطه ­خواه، دلقک­ های درباری و مردم عادی کوچه و بازار ترتیب داده. صحنه­ این نمایش، کاخ­ها، گذرها و بازارچه ­های قدیمی، تکیه دولت و محل­ های آشنا برای ساکنان پایتخت در صد سال گذشته است.

سه شخصیت ثابت، در طول مجموعه، این روایت­ های نمکین و گاه هجان­ انگیز و نفس­ بر را به هم پیوند می­‌دهند: مشتی ممدلی و اتول خان؛ راننده­ معروف و ماشین قراضه­ اش که از سال ها پیش تصنیف­ عامیانه ­ای برایشان ساخته ­شده، و شخص نویسنده که گه­ گاه در لحظات حساس ماجرا ظاهر می­‌شود و وجه خیالی روایت را تقویت می ‌کند.

همچنان­ که در کتاب اشاره شده، «ماجراهای مشتی ممدلی» ادعا یا قصد بیان واقعیت ­های تاریخی را ندارد و تنها، از اتفاقاتی مثل جشن عروسی دختر مظفرالدین شاه در شمس ­العماره، پرواز نخستین بالن در میدان مشق آن زمان، پرتاب بمب توسط حیدرخان عمواوغلی به مظفرالدین­ شاه و وقایع متعدد دیگر، ایده گرفته و ماجراهای خنده­ داری را نوشته. در­واقع، این اثر قادر است تا باب آشنایی عمیق ­تر نسل جدید را با سابقه فرهنگی مردم تهران باز کند و جرقه ­ای برای مطالعات جدی باشد.

هر کتاب، از سه داستان کوتاه با ریتم سریع و حجم کم، منطبق بر حوصله­ و سلیقه­ نوجوانان، تشکیل شده و طرح­های قلمی تک­رنگ «فرهاد جمشیدی»، شخصیت‌پردازی و فضاسازی را کامل کرده ­است.

کاغذ متفاوت و نخودی مجموعه، در کنار چاپ و صفحه ­آرایی حرفه ­ای، اثری در خور سلیقه­ مخاطب نوجوان را فراهم ­آورده­ و چندلایه بودن اثر، باعث شده تا بزرگسالان هم، از آن لذت ببرند و دوستش داشته باشند و از زاویه­ دید جدید صاحب اثر لذت ببرند.

اگر، از داستان­ های طنز خوش­تان می‌­آید، غافلگیر شدن را دوست دارید و از سربه­ سر گذاشتن با آدم­های مهم و در هم ریختن مرز خیال و واقعیت، خواب و بیداری و گذشته و حال، هیجان ­زده می‌شوید، این مجموعه­ ده جلدی، انتخاب خوبی می ­تواند باشد. اتول مشتی ممدلی، هر روز و بی­ معطلی شما را به گردشی مفرح و به یادماندنی دعوت می‌کند.

کتاب نیستان مجموعه ده جلدی «ماجراهای ماشین مشتی ممدلی» را به قلم جمال اکرمی و با تصویرسازی فرهاد جمشیدی، با قیمت دوره ۱۷۹۰۰۰ تومان منتشر کرده است.

در ادامه مجموعه ده جلدی ماشین مشتی ممدلی را می‌بینید :

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.