Ultimate magazine theme for WordPress.

FBI – «من و خارپشت و عروسکم»؛ پویانمایی با موضوع فقر

0

[ad_1]

انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم» به کارگردانی امیر سحرخیز با تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید می‌شود.

به گزارش شیرین طنز، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کارگردان این انیمیشن اظهار کرد: این انیمیشن به موضوع فقر که در حال حاضر کمتر در آثار ویژه گروه سنی نوجوان به آن پرداخته می‌شود، ساخته خواهد شد.

امیر سحرخیز درباره موضوع مدنظر در انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم» توضیح داد: این انیمیشن بر اساس کتابی با همین نام نوشته راضیه دهقان‌سلماسی از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته می‌شود و داستان آن درباره دنیای خیالی دختربچه‌ای با عروسک خود و همچنین شخصیت‌هایی غیرواقعی مانند خارپشت و برداشت فانتزی این دختربچه از موضوع فقر است.

وی با اشاره به این‌که کتاب «من و خارپشت و عروسکم» برای مربیان کتابخانه‌های کانون که با کودکان و نوجوانان در ارتباط هستند نوشته شده، افزود: با رشد اجتماعی و اتفاق‌هایی که در این زمینه رخ داده، اکنون نوجوانان می‌توانند مخاطب این کتاب و داستان باشند.

مفاهیمی مهم و جدی

سحرخیز یادآور شد: این کتاب مفاهیمی مهم و جدی را بیان می‌کند که کمتر در این سال‌ها در کتاب‌های کودک و نوجوان به آن‌ها پرداخته شده است. تاثیری که این کتاب روی من گذاشت سال‌ها بود تجربه نکرده بودم.

وی درباره تکنیک مورد نظر خود برای ساخت انیمیشن «من و خارپشت و عروسکم»، گفت: در ساخت این انیمیشن از تکینک ساخت انیمیشن با رایانه و نقاشی دیجیتالی استفاده می‌کنیم.

کارگردان این انیمیشن با بیان این‌که فرشید مثقالی تصویرگر کتاب مد نظر است، افزود: برای ساخت تصاویر کار از این تصویرگری هم تأثیر گرفته‌ام.

سحرخیز درباره وفادار بودن انیمیشن مورد نظر به این کتاب داستان تأکید کرد: به داستان وفاداریم ولی به دلیل این‌که باید انیمیشن با مدت زمان ۱۰ دقیقه ساخته شود، داستان را با حفظ مفهوم کار خلاصه‌تر کرده‌ایم.

وی در پایان سخنان خود درباره زمان پایان ساخت این انیمیشن اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تا پایان سال ساخت این اثر را تمام کنیم.

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.