Ultimate magazine theme for WordPress.

رکورد بهترین افتتاحیه دوران کرونا توسط F9 شکسته شد

0

[ad_1]

وب سایت Deadline در بخشی از گزارش اخیر خود، به فروش داخلی F9 در هفته افتتاحیه پرداخته که مطابق انتظارها بوده است.

تابستان، همیشه فصل مهمی برای باکس آفیس بوده اما تابستان ۲۰۲۱ از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است. سالن‌های نمایش بخش عمده سال جاری و سال گذشته میلادی بسته بوده یا تنها میزان مشخصی از ظرفیتشان قابل‌استفاده بود اما به لطف واکسیناسیون عمومی کووید-۱۹، دیگر محدودیتی برایشان وجود ندارد. فیلم‌های متعددی هم طی فصل جاری راهی پرده نقره‌ای می‌شوند. نکته جالب اینجا است که تراکم فیلم‌ها بالا بوده و همین موضوع باعث شده تا فاصله کوتاهی را بینشان شاهد باشیم. علاوه بر این، گمانه‌زنی‌هایی به وجود آمده بود مبنی بر اینکه همه‌گیری ویروس کرونا و افزایش محبوبیت سرویس‌های استریم عادت‌های مردم را تغییر داده و باکس آفیس رونق سابق را نخواهد داشت. ظاهرا چنین ادعایی صحیح نبوده است.

همان‌طور که با فرا رسیدن روز دوشنبه انتظار می‌رفت، وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش اختصاصی به باکس آفیس در هفته گذشته پرداخت. با توجه مطلب، فروش داخلی F9 در هفته افتتاحیه مطابق انتظارها بوده تا نشان دهد علاقه‌مندان به سینما آماده بازگشت به سالن‌های نمایش بوده و تنها منتظر اکران یک اثر بزرگ و مورد انتظار مانند جدیدترین قسمت سریع و خشن بوده‌اند. محصول یونیورسال پیکچرز در هفته نخست اکران داخلی ۷۰ میلیون دلار فروش داشته که بهترین رقم در دوران کرونایی به شمار می‌رود. رکورد قبلی در اختیار A Quiet Place Part II قرار داشت که ۴۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخته بود. برای مقایسه بیشتر می‌توان به Hobbs & Shaw اشاره کرد که در هفته نخست اکران داخلی ۶۸ میلیون دلار فروش داشت.

فروش داخلی F9 در هفته افتتاحیه نویدبخش بوده اما همچنان با پرفروش‌ترین فیلم‌های مجموعه فاصله دارد. The Fate of the Furious و Furious 7 در مدت زمان مشابه به ترتیب ۹۸ و ۱۴۷ میلیون دلار فروخته بودند. البته باید یک نکته بسیار مهم را در نظر گرفت: علی‌رغم واکیسناسیون و برطرف شدن محدودیت‌ها، تعداد قابل‌توجهی از مردم نسبت به حضور در اماکن شلوغ تردید دارند. این مشکل تنها با گذشت زمان حل می‌شود. در ضمن، جدیدترین فیلم سریع و خشن در هفته نخست در بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ سینما اکران شد که یک رکورد به شمار می‌رود.

[ad_2]

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.