Ultimate magazine theme for WordPress.

ویندوز ۱۱ | هر آنچه که تا به امروز از Windows 11 می‌دانیم

0

[ad_1]

طراحی جدید و قابلیت Snap Layout

همانطور که در بالا اشاره کردیم ویندوز ۱۱ دارای طراحی جدیدی بوده که باعث جذابیت بیشتر این سیستم عامل شده است. طراحی سیستم عامل macOS بسیار کاربر پسند بوده و علت اصلی آن توجه کمپانی اپل به جزئیات است. این شرکت به جزئیات بسیار کوچکی مانند لبه‌های گرد صفحات باز شده دقت کرده و به همین دلیل است که این سیستم عامل بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفت.

در گذشته منوی Start در قسمت گوشه پایین سمت چپ قرار داشت، اما در این به روزرسانی جدید این منو به قسمت پایین وسط انتقال پیدا کرده و کاربران می‌توانند با کلیک کردن روی آیکون ویندوز این منو را اجرا و بخش‌های مختلفی مانند برنامه‌های اخیر، Document، دسته بندی‌ها و… را مشاهده کنند.

اکنون دسته بندی برنامه‌ها در منو Start تغییر کرده و برنامه‌ها به صورت Grid نمایش داده می‌شوند. بخش Grid دارای دو قسمت دو گروه خواهد بود که دسته اول شامل برنامه‌های انتخاب شده هستند و دسته دوم، اطلاعات و Document را شامل می‌شود. ناگفته نماند که کاربران می‌توانند با کلیک کردن روی بخش All Apps، تمام نرم افزارهای خود را مانند نسخه‌های قبلی مشاهده کنند.

یکی از قسمت‌هایی که مایکروسافت تمرکز بیشتری روی آن کرده، اجرای سریع برنامه مورد نظر کاربر است. اکنون در این سیستم عامل بسیاری از بخش‌ها دستخوش تغییرات شده‌اند و از طراحی ساده‌تر و جذاب‌تری بهره می‌برند. این طراحی ساده باعث شده تا انیمیشن باز شدن صفحه‌ها (پنجره‌ها) کوتاه‌تر باشد و همچنین بخش‌های دیگری تحت عنوان میانبر به این سیستم عامل اضافه شده است.

در بخش طراحی این کمپانی از یک حالت تیره (Dark Mode) جدید پشتیبانی می‌کند که در صورت استفاده از آن، رنگ‌ها تغییر می‌کنند و باعث می‌شود تا محتواهای مختلف به صورت برجسته (سه بعدی) نمایش داده شوند. تمام این اطلاعات از ویدیو معرفی این ویندوز به دست آمده است و با نزدیک‌تر شدن به تاریخ معرفی این امکان وجود دارد تا طراحی این سیستم عامل تغییر کند.

در ابتدای این مطلب به وجود قابلیت جدید Snap Layout که مربوط به طراحی ویندوز ۱۱ است، اشاره کردیم. این قابلیت می‌تواند به کاربران اجازه دهد تا آن‌ها بسیاری از برنامه‌ها را به صورت هم‌زمان در کنار هم اجرا کنند. نحوه قرار گیری این برنامه‌ها بسته به تعداد آن‌ها دارد و همچنین کاربران می‌توانند چگونگی کنار هم قرار گرفتن نرم افزارها را انتخاب کنند.

این احتمال وجود دارد تا در هنگام دریافت یک اعلان (Notification) و پاسخ دادن به آن، فراموش کنید که در کدام صفحه قرار داشتید و در حال انجام چه کاری بودید. کمپانی مایکروسافت برای حل این مشکل قابلیت Snap Groups را به این برنامه اضافه کرده است. این ویژگی جدید می‌تواند کاربران را پس از پاسخ دادن به اعلان دریافت شده، به صفحه قبلی هدایت کند.

ویجت‌ها و ویژگی‌های جدید برای صفحات لمسی

شرکت مایکروسافت در ویندوز ۱۱ ویجت‌های جدیدی در دسترس کاربران قرار داده است که از هوش مصنوعی (AI) و Microsoft Edge پشتیبانی می‌کنند. این ویجت‌ها دارای طراحی جدیدی هستند که کاربران با استفاده از آن‌ها می‌توانند در کم‌ترین فضا، بیشترین اطلاعات را مشاهده کنند.

قسمت ویجت‌ها همانند دیگر بخش‌های این سیستم عامل قابل شخصی سازی بوده و نحوه نمایش آن‌ها و اطلاعاتی که به کاربران نشان می‌دهند، همگی قابل تنظیم هستند.

مایکروسافت علاوه بر ویجت‌ها روی بخش لمس صفحه توسط کاربران نیز تغییراتی را به وجود آورده است. اکنون در بخش نوار لمسی، آیکون‌ها با یکدیگر فاصله بیشتری دارند و این موضوع می‌تواند از لمس اشتباهی جلوگیری کند. همچنین این کمپانی در هنگام استفاده از ویندوز ۱۱ به صورت لمسی، آیکون‌های بزرگ‌تری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ برای مثال ضربدر قرمز رنگ که از آن برای بستن پنجره باز شده استفاده می‌شود، اکنون بزرگ‌تر از نسخه قبلی است.

این قابلیت بسیار برای افراد کاربردی بوده و اگر کاربری از قلم هوشمند استفاده کند، این آیکون بزرگ‌تر از حالت عادی خواهند بود. ناگفته نماند که قابلیت تشخیص صدا در این سیستم عامل پیشرفت چشمگیری داشته و اکنون از علائم نگارشی خودکار پشتیبانی می‌شود.

[ad_2]

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.