ابراز نگرانی رئیس سابق سیا از احتمال وقوع خشونت مسلحانه پس از اعلام نتایج انتخابات- اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تسنیم


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جان برنان» که در زمان باراک اوباما در حدود چهار سال (2013 الی2017) به عنوان رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) خدمت کرده است در پاسخ به مجری شبکه خبری سی‌ان‌ان که پرسید آیا احتمال وقوع خشونت مسلحانه و یا رد نتیجه انتخابات توسط دونالد ترامپ وجود دارد، گفت: این احتمال متاسفانه وجود دارد. هرگز در گذشته کسی در کاخ سفید نداشتیم که به نفرت در کشورمان دامن بزند و باعث افزایش اتفاقاتی  شود که در کشور رخ می‌دهد. شاهد بودیم که عده‌ای قصد ربودن فرماندار میشیگان بودند که موفق نشدند و رفتارهای خشن خودروهای طرفدار ترامپ را دیدیم.

این مقام اطلاعاتی سابق آمریکا در ادامه با اشاره به اینکه ترامپ نه تنها این اقدامات را محکوم نمی‌کند بلکه رفتارهای تهاجمی را تشدید می‌کند، ابراز نگرانی کرد که او نمی خواهد نتیجه انتخابات و پیروزی بایدن را قبول کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

برنان گفت:‌ من واقعا نگران هستم نه تنها به این دلیل که ترامپ چه چیزی را می‌گوید بلکه به این دلیل که رئیس جمهور اختیارات و قدرت زیادی دارد. برای نمونه او می تواند خواستار تحقیقات در سراسر کشور توسط وزارت دادگستری شود.

رئیس سابق سیا با اشاره به اینکه دونالد ترامپ می‌تواند چالش‌های حقوقی، قانونی و لفاظی ایجاد کند، اطمینان داد که نظام سیاسی آمریکا می‌تواند بر او غلبه کند.

پیشتر  وبگاه آکسیوس گزارش داده بود، دونالد ترامپ به چند نفر از افراد مورد اعتماد خود گفته است که سه شنبه شب حتی اگر به نظر برسد از جو بایدن رقیب دموکرات خود جلوتر است، اعلام پیروزی خواهد کرد. این مطلب را سه نفر از افراد مطلع از این اظهار نظر خصوصی ترامپ مطرح کرده‌اند. اما ترامپ یکشنبه این ادعا را رد کرد. 

انتهای پیام/منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

*

code