آمادگی داوطلبانه مردم برای تست واکسن کرونا/تولید کیت تشخیص فوری کرونا در مجموعه دارویی ستاد اجرایی امام- اخبار تهران – اخبار اجتماعی تسنیم


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ صبح‌امروز در مراسمی باحضور علی عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام، سعید سلیمانی مدیرعامل بنیاد احسان و جمعی از مدیران ستاد، چهارمین مرحله رزمایش “همدلی و احسان” آغاز به کار کرد.

دراین مراسم که در محل قرارگاه خدمت‌رسانی ستاد اجرایی در جاده مخصوص کرج برگزار شد، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در ارتباطی ویدئوکنفرانسی ، فرمان ارسال یک میلیون بسته معیشتی و 250 تن گوشت مرغ به مناطق محروم سراسر کشور را صادر کرد.

مخبر در این ارتباط زنده با اشاره به خدمات ستاد از نخستین روزهای شیوع کرونا گفت: به فاصله هر 45 روز یک میلیون بسته معیشتی و غذایی و یا دارویی و بهداشتی را با اولویت کمک به آسیب دیدگان کرونا در کشور توزیع کرده‌ایم و تا پایان سال نیز چندمرحله دیگر ارسال اقلام خواهیم داشت.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: به زودی خبرهای خوشی درباره واکسن کرونا و مراحل تست نهایی آن و همچنین تولید کیت تشخیص فوری کرونا درمجموعه دارویی ستاد به مردم خواهیم داد.

مخبر افزود: از لحظه اعلام آمادگی ستاد برای آغاز تست انسانی واکسن، روزانه تعداد زیادی از مردم داوطلبانه برای انجام تست و کمک در این مرحله اعلام آمادگی کرده‌اند که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به موفقیت ستاد در دستیابی به دانش تولید داروهای ضدکرونایی گفت: ماه گذشته 10 هزار و طی روزهای آینده هم یک محموله 10 هزار تایی از آمپول رمدسیویر را جهت توزیع در بیمارستانها به وزارت بهداشت بصورت رایگان اهدا میکنیم.

مخبر به برنامه ستاد اجرایی برای ایجاد 300 هزار شغل در سال 99 اشاره کرد و خاطرنشان کرد: هفته آینده طرح بزرگ اشتغالزایی ستاد اجرایی فرمان امام هم افتتاح خواهد شد که دراین امر نیز آسیب‌دیدگان کرونا در اولویت قرار دارند.

علی عسگری معاون اجتماعی و امور استانهای ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم گفت: تاکنون برای تهیه بسته‌های معیشتی،800 میلیارد تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام هزینه شده است.

وی افزود: بسته‌های معیشتی در این مرحله شامل روغن، ماکارانی، حبوبات ، کنسرو و سایر اقلام غذایی خشک است که در کنار آنها 250 تُن گوشت مرغ نیز توزیع خواهد شد و در مراحل بعدی برنج هم به این بسته‌ها افزوده می‌شود.

عسگری با بیان اینکه مرحله اول رزمایش همدلی و احسان اردیبهشت ماه، مرحله دوم تیرماه و مرحله سوم شهریورماه امسال برگزار شد،گفت: در مرحله اول یک میلیون بسته غذایی ، در مرحله دوم 8 هزار تُن مرغ و در مرحله سوم 5 میلیون پرس غذای گرم در مناطق محروم سراسر کشور توزیع شد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی افزود: تا پایان سال سه مرحله دیگر از رزمایش همدلی و احسان اجرا خواهد شد و در مجموع 7 مرحله رزمایش همدلی و احسان در سال 99 خواهیم داشت.

سعید سلیمانی مدیرعامل بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام نیز دراین مراسم با اشاره به مرحله چهارم رزمایش گفت: بسته‌های معیشتی طی روزهای آینده توسط گروه‌های جهادی همکار ستاد اجرایی فرمان امام درمناطق محروم سراسر کشور توزیع خواهد شد.

وی افزود: به دستور مقام معظم رهبری تمام گروه‌های جهادی و مردمی برای مبارزه با کرونا و کمک به آسیب‌دیدگان این ویروس منحوص به میدان آمده‌اند و انتظار میرود که دستگاه‌های اجرایی نیز تحرک بیشتری از خود دراین خصوص نشان دهند و برای رفع گرفتاری معیشتی و اقتصادی مردم دراین روزها به ویژه در مناطق کم‌برخوردار طرحهای نتیجه بخش‌تری ارائه کنند و با رویکردی جهادی به میدان بیایند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: همانطور که آقای مخبر به تمام زیرمجموعه‌های ستاد دستور اکید داده‌ است، تا آخرین لحظه نابودی کرونا، بنیاد احسان درکنار مردم خواهد ایستاد و ازهر اقدامی چه در حوزه توزیع اقلام غذایی ، چه دارویی و بهداشتی و چه کمک درسی و بسته‌های نوشت‌افزار و لوازم‌تحریر بین دانش اموزان از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد.

ستاد اجرایی فرمان امام , ستاد اجرایی فرمان امام , ستاد اجرایی فرمان امام , ستاد اجرایی فرمان امام , ستاد اجرایی فرمان امام , ستاد اجرایی فرمان امام , ستاد اجرایی فرمان امام , ستاد اجرایی فرمان امام , ستاد اجرایی فرمان امام , ستاد اجرایی فرمان امام ,

انتهای پیام/منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

*

code