گل‌آرایی ویژه حرم رضوی به مناسبت میلاد حضرت رسول‌الله(ص) / فرش گل زیبای “یا محمد(ص)” در صحن جامع رضوی + تصاویر- اخبار خراسان رضوی – اخبار استانها تسنیم


امین بهنام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس با بیان اینکه اداره خدمات عمومی آستان قدس رضوی هرسال به مناسبت اعیاد مختلف با هدف ایجاد نشاط، شادابی و زیباسازی اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی به گل‌آرایی اقدام می‌کند، اظهار کرد: گل‌های مورد استفاده در گل‌آرایی حرم مطهر رضوی اهدایی تولیدکنندگان گل و گیاه سراسر کشور است.

بهنام افزود: گل‌آرایی حرم مطهر رضوی به مناسبت این عید فرخنده هم‌اکنون در اماکن متبرکه رضوی به دست خدام افتخاری در حال انجام است.

وی ادامه داد: صحن‌های مرکزی از جمله آزادی، انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی، مسجد گوهرشاد با گل‌های تزیینی و رنگارنگ گل‌آرایی و فضاسازی صحن‌های پیرامونی با درختچه و گل‌بوته‌های فصلی از جمله داوودی، همیشه‌بهار و … تزیین شده است.

معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی به گل‌آرایی ویژه صحن جامع رضوی حرم مطهر با عنوان «یا محمد(ص)» اشاره کرد و افزود: این المان با گل‌بوته‌های فصلی زیباسازی می‌شود و هم‌چنین با همکاری شهرداری، در همه دوربرگردان‌ها، ورودی‌ها و خیابان‌های منتهی به حرم مطهر گل‌آرایی صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: 20 هزار گل‌بوته فصلی و 4 هزار شاخه‌گل تزیینی برای گل‌‌آرایی صحن و سرای بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) استفاده شده است.

انتهای پیام/282/شمنبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

*

code