تبدیل اسلامشهر به پایتخت ورزش استان تهران


پیام نظر رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر در گفتگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر، اظهار کرد: شهرستان اسلامشهر که به دیار حافظان و قاریان قرآن و ورزشکاران شناخته شده، به پایتخت ورزش استان تهران تبدیل می‌شود .

نظر با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در منطقه افزود: در شهرستان اسلامشهر با توجه به ظرفیت‌های ورزش همگانی، قهرمانی و سرانه‌های ورزشی که از شاخصه‌های ایجاد پایتخت ورزشی است، شرایط فراهم و مهیا بوده و اقدامات لازم برای این کار آغاز شده است.

وی وجود ورزشگاه ۷ هزار نفری و کسب ۲سهمیه‌ی المپیکی را از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه در شهرستان اسلامشهر برشمرد و بیان کرد: سرانه های ورزشی قابل قبول، تعداد بیشمار ورزشکاران و قهرمانان و اثرگذاری آنها درمنطقه و کسب موفقیت های چشمگیر در مسابقات المپیاد آینده‌سازان و دیگر ویژگی‌ها ضرورت تبدیل این شهرستان به عنوان پایتخت ورزش استان تهران را دارد.

رئیس اداره ورزش و جوانان اسلامشهر تاکید کرد: به منظور ارتقاء و افزایش مشارکت قانونمند تشکل‌های مردمی در برنامه‌های ورزشی و فعالیت‌های اجتماعی منطقه، به زودی ۵ تشکل مردم نهاد در زمینه ورزش در شهرستان اسلامشهر ایجاد و راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اهمیت سازماندهی جوانان گفت: در راستای سازماندهی جوانان، طرح کشف و استعدادیابی ورزش کودکان کار و دانش آموزان مستعد منطقه به منظور پیشگیری و کاهش معضلات و ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی در بین جوانان با حضور کارشناسان و مربیان ورزشی در مدارس به اجرا درمی‌آید.

نظر با تاکید بر توجه به پروژه‌های عمرانی خاطرنشان کرد: در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مبلغ ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان جهت تکمیل و راه اندازی پروژه مجموعه ورزشی چیچکلو و سالن ورزشی روستایی شاطره و احداث خانه جوان در شهرستان به اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر اختصاص داده شده است که با تخصیص به موقع این اعتبارات شاهد اقدامات ارزنده و ماندگار، شاهد رشد و توسعه روز افزون ورزش شهرستان اسلامشهر خواهیم بود.

انتهای پیام/۶۷۰۲۱
Source link

دیدگاهتان را بنویسید

*

code