آمریکا برای ناآرامی‌های پس از انتخابات آماده می‌شود- اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تسنیم


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم و به نقل از یورونیوز، با رسیدن موعد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، بسیاری در این کشور نگران پیامدهای احتمالی و به‌ویژه ناآرامی‌های اجتماعی در ایالت‌های مختلف هستند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

پیروزی جو بایدن ممکن است هواداران دوآتشهٔ ترامپ را که عمدتاً مدعی برتری سفیدپوستان هستند به خشونت وا دارد و از سوی دیگر پیروزی مجدد دونالد ترامپ هم ممکن است آتش خشم جنبش‌های ضدنژادپرستی و اقلیّت‌ها را شعله‌ور کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد حکم اخیر دیوان عالی کشور دربارهٔ آرا ایالت پنسیلوانیا ممکن است به «تحریک خشونت» بیانجامد. طبق حکم اخیر، حوزه‌های رأی‌گیری ایالت پنسیلوانیا می‌توانند تا سه روز همچنان آرا پستی شهروندان را دریافت کنند. آرا این ایالت در سرنوشت انتخابات تعیین کننده است.

گردانندگان بسیاری از فروشگاه‌ها و مراکز خرید، به‌ویژه در ایالت‌هایی که پنج ماه پیش و در پی اعتراض‌های ضدنژادپرستانه، شاهد تخریب و غارت اموال خود بودند، به اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه روی آورده‌اند.

شماری، از جمله در واشنگتن، می‌کوشند شیشه‌های فروشگاه و مغازه خود را حفاظ بندی کنند. پلیس واشنگتن اعلام کرده گرچه تهدید جدی احساس نکرده اما با رسیدن موعد انتخابات بسیاری به‌دنبال اعتراض‌های خیابانی‌ هستند.

 

در فیلادفیا پس از اوج‌گیری جنبش «جان سیاهان مهم است»، هنوز تخریب و دزدی‌های کوچک جریان دارد و معترضان هنوز شب‌ها جلوی پاسگاه پلیس جمع می‌شوند و ساکنان بیم دارند که اگر دونالد ترامپ برندهٔ انتخابات شود این اعتراض‌های مسالمت‌آمیز به موجی از ابراز خشم تبدیل شود.

از سوی دیگر پلیس ایالت اورگان نیز نگران خطرات خشونت‌های احتمالی پس از انتخابات است. پورتلند که چند ماه صحنهٔ اعتراض‌ و شورش خیابانی بود، هنوز از رویارویی نیروهای ضدشورش و معترضان به تبعیض‌نژادی ملتهب است.

پلیس فدرال اعلام کرده در اورگان «به‌شدت مراقب» است، نگرانی عمدهٔ کارشناسان اف‌بی‌آی از درگیری‌های مسلحانه‌ای است که ممکن است میان این گروه‌ها در بگیرد.

به این ترتیب، ایالات متحده خود را در میانهٔ بحران کووید-19 برای روزهای پر اضطراب پس از انتخابات 2020 آماده می‌کند.

انتهای پیام/منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

*

code