چهارمین روز اطفای حریق در جنگل‌های گلستان/شعله‌ور شدن دوباره آتش/ مه‌گرفتگی کار را سخت کرده است- اخبار گلستان – اخبار استانها تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، از شامگاه یکشنبه ( 11 آبان) آتش در دو منطقه ” پنبول چال” و ” مازو آرام” در ارتفاعات جنگل‌های توسکستان آغاز شد و با گذشت چند روز هنوز  آتش به طور کامل مهار نشده است.

جبهه شمالی منطقه دچار حریق، صخره‌ای و دارای شیب بسیار زیاد بوده که عملا کار اطفا را سختی مواجه کرده است. وجود کنده‌های درختان شکسته و برگ‌های فراوان در کف جنگل، سبب گسترش آتش شده است.

وزش باد در بامداد امروز دوباره آتش را در برخی مناطق شعله‌ور کرده است، نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست، هلال احمر، نیروهای داوطلب هیئت کوهنوردی در منطقه حریق حضور دارند اما گستره منطقه حریق زیاد است و حتی آتش از آتش‌بر هایی که طی یکی دو روز اخیر ایجاد شده بود، پیشی گرفته است.

ابوطالب قزلسفلو، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره آخرین وضعیت عملیات اطفای حریق در جنگل‌های توسکستان اظهار داشت: بخش زیادی از منطقه دچار حریق شده تا شب گذشته مهار شده بود و عملا چاره‌ای جز ایجاد آتش بر نداشتیم.

وی گفت: شب گذشته و بامداد امروز وزش نسبتا شدید باد در منطقه رخ داد که سبب شعله‌ور شدن آتش و پیشروی آن شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: در حال حاضر بیش از 100 نیروی یگان حفاظت منابع طبیعی در منطقه حضور دارند و گروه‌هایی از محیط زیست نیز خود را به منطقه حریق رسانده‌اند.

قزلسفلو بیان داشت: آتش در یکی از جبهه‌ها به علت صعب‌العبور بودن هنوز مهار نشده و آتش گرفتن کنده‌های درختان افتاده و همچنین ریزش آنها به مناطق پایین‌تر، آتش را تشدید کرده است.

وی گفت: هلی‌برن نیروها از طریق بالگرد هلال احمر به منطقه حریق در حال انجام است، ضمن اینکه نیروهای تازه نفس از صبح امروز جایگزین نیروهای قبلی شدند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: بالگرد سازمان جنگل‌ها نیز در منطقه حضور دارد اما به علت مه‌آلودگی شدید هوا امکان پرواز وجود ندارد و باید منتظر کاهش ابرناکی و مه‌آلودگی هوا باشیم.

انتهای پیام/581/یمنبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

*

code