فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص): راه‌آهن “چابهار ــ زاهدان” کریدور ترانزیتی شرق کشور را تکمیل می‌کند /توطئه استکبار جهانی ناکام ماند- اخبار سیستان و بلوچستان – اخبار استانها تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار، سعید محمد ظهر امروز در حاشیه آغاز عملیات ریل‌گذاری راه آهن “چابهار ــ زاهدان” از سمت چابهار، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بندر چابهار به‌عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران ظرفیت‌های ویژه در زمینه اقتصادی دارد که با تکمیل خط‌آهن چابهار ــ زاهدان که  قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اجرای آن را به‌عهده دارد، این ظرفیت‌ها بیش از پیش شکوفا می‌شود و در واقع این امر کریدور ترانزیتی شرق کشور را تکمیل می‌کند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) ادامه داد: استکبار جهانی تلاش داشت ایران را از مسیرهای ترانزیتی حذف کند، اما با اجرای چنین پروژه‌هایی از مقاصد شومشان ناکام ماندند. پیش از این نیز فاز نخست پروژه توسعه بندر شهید بهشتی چابهار توسط این قرارگاه و با تکیه کامل بر توان داخلی با موفقیت در موعد مقرر اجرا شد.

وی با اشاره به سرعت مطلوب پیشروی پروژه احداث خط‌آهن چابهار ــ زاهدان، گفت: تلاش شده است با احداث کارگاه‌های متعدد و تجهیزات و ادوات کافی این پروژه طبق برنامه زمان‌بندی و با سرعت پیش برود که خوشبختانه تاکنون در این زمینه موفق بوده‌ایم.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌392/ش+منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

*

code