افزایش عرضه کالا در سطح بازار، به‌زودی- اخبار صنعت و تجارت – اخبار اقتصادی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، صدیف بیک‌زاده در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما ابراز کرد: میلیون‌ها تن کالا‌های موجود در گمرک، با تسهیل و استفاده از روش‌هایی از جمله استفاده از ارز صادراتی، متقاضی و یا ارز تأمین‌شده از طریق بانک مرکزی بدون الزام به کد رهگیری، ترخیص خواهند شد.

مدیرکل دفتر بازرگانی وزارت صمت ادامه داد: کنار اجازه ترخیص درصدی به گمرک، روند ترخیص کالا‌ها از گمرکات، تسریع خواهد شد و این موضوع موجب متعادل شدن قیمت‌ها و دسترسی مصرف‌کنندگان به این کالا‌ها می‌شود.

بیک‌زاده افزود: پس از بیانات مقام معظم رهبری برای ایجاد هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی؛ ستاد تنظیم بازار کشور، بعدازظهر امروز جلسه ویژه‌ای را برگزار کرد و با تقسیم کار میان دستگاه‌های مختلف قطعاً شاهد مؤثر بودن تنظیم بازار خواهیم بود.

وی اضافه کرد: وظایف وزارت جهاد کشاورزی تا سطح عمده‌فروشی کالا‌هایی مانند مرغ و تخم‌مرغ با وزارت جهاد کشاورزی خواهد شد و محدودیت و یا اعمال هرگونه صادرات مرغ و تخم‌مرغ با وزارت جهاد کشاورزی است، اما کماکان وزارت صمت ضمن انجام وظیفه ثبت سفارش کالاها، در سطح خرده‌فروشی و توزیع، وظایف قبلی خود را خواهد داشت.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم در این جلسه حضور داشت و مطابق با وظایفش قرار شد که با خروج دام زنده مقابله کند.

بیک‌زاده همچنین گفت: با این تقسیم کار و تعیین شدن وظایف دستگاه‌های اجرایی با توجه به قوانین بالادستی، ان‌شاءالله شاهد تنظیم مؤثر بازار در هفته‌ها و ماه‌های آینده خواهیم بود.

انتهای پیام/+منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

*

code