توافق ایران توافقی شکست خورده است

وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی تاره بار دیگر به جان کری و توافق ایران تاخت و آن را توافقی شکست خورده دانست.     به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور خارجه آمریکا پیش از این در واکنش به اظهارات جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا درباره دیدار با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه […]


وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی تاره بار دیگر به جان کری و توافق ایران تاخت و آن را توافقی شکست خورده دانست.

 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور خارجه آمریکا پیش از این در واکنش به اظهارات جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا درباره دیدار با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، این دیدار را «نامناسب» و «بی‌سابقه» دانسته بود.

 

 

مایک پمپئو در توئیتر خود نوشت:

کاری که جان کری با داشتن ارتباط با نظام ایران کرده که حامی اصلی تروریسم در جهان است، بی‌سابقه بوده و با سیاست‌ خارجی آمریکا متناقض است. توافق ایران یک توافق شکست خورده است. آن را رها کنید.

پمپئو همچنین در توییت دیگری اظهار کرد: در تناقض با آن‌چه که برای فریب مردم آمریکا به آنان گفته شد، برجام و توافق با ایران تمام راه‌های ساخت تسلیحات هسته‌ای را به روی ایران نبسته است.

پمپئو در این اظهارات در حالی ایران را بزرگترین کشور حامی ترور خوانده که کشورش یکی از حامیان و تامین‌کنندگان اصلی تروریست‌ها و گروه‌های تروریستی است.

 

*** اقدام کری در توافق با ایران نامناسب و بی سابقه است

 

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه در وزارتخانه خود به خبرنگاران گفت: کاری که کری انجام داده، نامناسب و بی سابقه است.

پمپئو در این نشست افزود: جان کری، وزیر خارجه پیشینی است که با بزرگ‌ترین کشور حامی ترور در ارتباط بوده و به گفته کری، او با آنها گفت‌وگو کرده و به آنان گفته که تا پایان این دولت منتظر باشند.

 

*** کری نباید اقدام به توافق با ایران می‌کرد

 

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: نمی‌توانید در تاریخ آمریکا سابقه‌ای از چنین رفتاری پیدا کنید و این وزیر خارجه پیشین نباید دست به چنین اقدامی می‌زد.

 

*** توافق ایران اقدامی فراتر از نامناسب

 

پمپئو در پاسخ به سوالی در خصوص اقدام کری آن را «فراتر از نامناسب» توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری سروش، جان کری، وزیر امور خارجه سابق آمریکا اعلام کرده است:

در دو سال اخیر پس از ترک کاخ سفید «سه، چهار مرتبه» در شهرهایی همچون نروژ، مونیخ و چند نشست بین‌المللی دیگر با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران ملاقات کرده است.

 

انتهای پیام///

منبع

خبرگزاری سروشمنبع خبر

نظرات

بدون دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟

خرید سریع شارژ تلفن همراه

حمایت از ما

حمایت از ما