وضعیت قرمز هوای تهران تشدید شد


به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم،  بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۶۸ در شرایط ناسالم برای همه گروه ها بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۱۰۷، ازن با شاخص ۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۱۰۵ و منواکسید کربن با شاخص ۴۵ بوده است.

گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۱۴۱ تنها ایستگاه ناسالم برای گروه های حساس طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی جزو مناطق ناسالم برای گروه های حساس بوده است.

ایستگاه شادآباد منطقه ۱۸ ناسالم برای همه گروه ها

همچنین ایستگاه‌های شادآباد منطقه ۱۸ با شاخص ۱۸۴، سوهانک منطقه ۱ و پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۸۳ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند و جزو مناطق ناسالم برای همه گروها به ثبت رسیده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۱روز هوای ناسالم برای همه گروه ها

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۱ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است. /ایرنامنبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

*

code