ریاض امیدوار است «تروریست» خواندن انصارالله به این کشور در جنگ یمن کمک کند


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شورای وزیران عربستان سعودی از اقدام آمریکا در تروریست خواندن جنبش انصارالله یمن استقبال و ابزار امیدواری کرد که این اقدام به عربستان سعودی در جنگ کمک کند.

در بیانیه‌ای که شورای وزیران عربستان سعودی سه‌شنبه شب با حضور پادشاه سعودی قرائت شد، آمده است:‌ «شورای وزیران بار دیگر اعلام می‌کند که پادشاهی سعودی از تصمیم آمریکا در اعلام شبه‌نظامیان حوثی به عنوان سازمان تروریستی و قرار دادن رهبران آن‌ در لیست تروریست استقبال می‌کند».

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، شورای وزیران عربستان سعودی گفت، امیدوار است که این اقدام آمریکا به پایان دادن به اقدامات و این جنبش و حامیان آن کمک کند.

دیروز دوشنبه «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه ایالات متحده از تصمیم خود برای اطلاع‌رسانی به کنگره این کشور جهت تروریستی اعلام کردن جنبش مقاومت «انصارلله» یمن خبر داد و گفت: «قصد دارم سه رهبر انصارالله، عبدالملک الحوثی، عبدالخالق بدرالدین الحوثی و عبدالله یحیی الحکیم را به عنوان تروریست‌های جهانی اعلام کنم» (جزئیات بیشتر).

در حالی که این ائتلاف سعودی-اماراتی است که نزدیک به شش سال زیرساخت‌های یمن را زیر بمباران و موشک‌باران خود گرفته، با محاصره همه جانبه گرسنگی و کمبود منابع درمانی به مردم یمن تحمیل کرده و به کشتار زنان و کودکان این کشور ادامه می‌دهد.

عربستان سعودی بعد از نزدیک به شش سال از حمله به یمن که با کمک ائتلاف منطقه‌ای و حمایت غرب صورت گرفت، نتوانسته به هدف خود از این جنگ که حذف انصارالله یمن است، دست یابد. به همین دلیل، بعد از ناتوانی و ناامیدی، به دنبال این بود که این جنبش همانند جنبش‌های دیگر مانند حماس و حزب‌الله را تروریست اعلام کند.

انتهای پیام/.
Source link

دیدگاهتان را بنویسید

*

code