ترامپ در مقابل دیوار مرزی آمریکا با مکزیک حضور یافت


به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار از زمان حمله به کنگره توسط هوادارانش از دیدوار مرزی آمریکا و مکزیک در آلامو تگزاس بازدید کرد. ترامپ با اشاره به ساخت این دیوار حائل مرزی گفت: ما بسیار سخت آنهم برای مدت طولانی تلاش کردیم تا این کار به سرانجام برسد. می‌گفتند این کار انجام شدنی نیست، اما ما این کار را انجام دادیم. این کار یکی از بزرگترین پروژه‌های زیرساختی در تاریخ آمریکاست.

وی افزود: دولت بعدی حتی نمی‌تواند به این نکته فکر کند که این دیوار را پایین بیاورد. فکر نمی‌کنم آن‌ها بخواهد چنین کاری انجام دهند. این دیوار برای کشور ما بسیار حائز اهمیت است و فکر نمی‌کنم کسی بخواهد به آن دست بزند.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به موضوع یورش به کنگره آمریکا گفت: می خواهم به صورت مختصر به رویداد‌های هفته‌ گذشته اشاره کنم. میلیون‌ها شهروند کشورمان روز چهارشنبه شاهد بودند که اوباش به پایتخت یورش بردند و به تالار‌های حکومتی (در کنگره) آسیب رساندند. همانطور که بنده به صورت مستمر در طول مسئولیت دولتم عرض کرده ام، ما به احترام به تاریخ و سنت‌های آمریکا باور داریم و نه نابود کردن آنها. ما به حاکمیت قانون اعتقاد داریم و نه خشونت یا آشوبگری.

ترامپ همچنین گفت که وی نگران متمم ۲۵ قانون اساسی که اجازه می‌دهد کابینه ترامپ وی را از سمت خود برکنار کند، نیست. /فرارومنبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

*

code