دستور ویژه حاجی‌میرزایی برای رسیدگی به دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده


به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، فریبرز حمیدی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وقوع سیل در استان سیستان بلوچستان اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش با هدف رصد مشکلات ناشی از سیل و امدادرسانی به مدارس درگیر، دستور تشکیل کمیته مدیریت بحران در آموزش و پرورش را صادر کرد.

وی افزود: آموزش و پرورش به عنوان متولی نظام تعلیم و تربیت با هماهنگی و همراهی ستادهای بحران و شورای تأمین، حفظ جان دانش‌آموزان را در اولویت قرار می‌دهد و تمام تلاش خود را در امداد رسانی به دانش‌آموزان، فرهنگیان و خانواده‌های آنان به کار خواهد گرفت.

حمیدی تصریح کرد: مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان با حضور در ستاد بحران استان و با هماهنگی استاندار در حال ساماندهی امور است و در این راستا تمام  مدارس، اردوگاه ها، اماکن و نمازخانه‌های آموزش و پرورش در اختیار سیل زدگان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با دستور وزیر آموزش و پرورش، استان‌های البرز، شهر تهران، کرمانشاه، خراسان رضوی و مازندران به عنوان استان‌های معین و امدادرسان در سیل سیستان و بلوچستان با هدف کمک‌رسانی بهتر به مردم منطقه تعیین و معاونت پرورشی و فرهنگی کار هماهنگی بین وزارتخانه و استان را بر عهده دارد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در راستای لبیک به پیام رهبر معظم انقلاب در خصوص بسیج همه مردم و همه امکانات برای کمک به مردم سیل زده، آموزش و پرورش طرح ملی «سیل مهربانی همکلاسی ها» را با مشارکت و هم‌افزایی شورای هماهنگی تشکل‌های دانش آموزی از جمله؛ پیشتازان سازمان دانش آموزی، اتحادیه‌های انجمن‌های اسلامی، سازمان بسیج دانش آموزی، سازمان هلال احمر و شوراهای دانش آموزی در روز سه شنبه یکم بهمن ماه در مدارس سراسر کشور برگزار می‌کند.

حمیدی افزود: فرآیند بازسازی و نوسازی مدارس به محض پایداری شرایط انجام می‌شود، همچنین در صورت لزوم از فضاهای آموزشی جایگزین مانند کانکس استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: از ساعات اولیه وقوع سیل، ستاد امداد فرهنگیان در اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تشکیل و اقلام مورد نیاز اولیه را جمع آوری و در اختیار هلال احمر و ستاد اسکان سیل زدگان قرار دادند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: مجموعه آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تمام تلاش خود را برای امدادرسانی به سیل زدگان به کار خواهد گرفت.

انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

*

code