حضور ۲۲ کشور جهان در مسابقات پهلوانی بجنورد / اوکراین هم می‌آید


به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، علی بیگ زاده در نشست هماهنگی سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی اظهار کرد: ۲۲ کشور در این مسابقات شرکت خواهند داشت و ۶ مدیر دستگاه اجرایی مسئول رسیدگی به امور نمایندگان ورزشی کشورها می‌باشند.

 

وی پس از استماع گزارشات کمیته‌های حمل‌ونقل، اسکان و بازرسی و نظارت، تأکید کرد: با توجه به حضور مسئولین مختلف کشوری مدیران دستگاه‌های اجرایی باید برای همراهی آنان هماهنگی‌های لازم را با وزارتخانه‌های متبوع داشته باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی در ادامه از حضور سفیران کشورهای مختلف در این مسابقات خبر داد و گفت: در حاشیه این مسابقات ما باید به دنبال برنامه‌ریزی برای برگزاری جلسات مختلف باهدف معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و بازدید از صنایع استان داشته باشیم.

وی قیمت بلیط این مسابقات را نفری ۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: برای حضور دانشجویان در شهرستان‌های مختلف، دانش آموزان در مناطق روستایی و دورافتاده، خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی باید سهمیه لازم لحاظ شود.

بیگ زاده اشاره داشت: یکی از تأکیدات استاندار خراسان شمالی به‌کارگیری تمامی نیروهای ورزشی پیشکسوت و بومی است تا روند برگزاری مسابقات ملی و بین‌المللی در استان به‌دست همین نیروهای بومی ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)،  شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و از دست رفتن جمعی از هم‌وطنانمان در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، تأکید کرد:  برنامه ریزان برگزاری این مسابقات باید فضای حاکم بر کشور را در نظر داشته باشند.

بر اساس این گزارش در این مسابقات کشورهای ایران، لهستان، استونی، ترکیه، مجارستان، کره جنوبی، اوکراین، گرجستان، آذربایجان، بنگلادش، هندوستان، اندونزی، ترکمنستان، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان، عراق، افغانستان، تانزانیا، اوگاندا، زیمباوه و کامرون حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

*

code