اشتیاق سال 57 هنوز بر مردم حاکم است/ همه ملت ایران با غم خانواده‌های سانحه هوایی شریک هستند


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت‌الاسلام محمدزمان‌ زضایی، در خطبه‌های نماز جمعه زیراب سوادکوه با اشاره به دفاع حضرت زهرا در خطبه فدکیه گفت: پس از سکوت و عدم مقاومت مردم در مقابل زیاده‌خواهان سقیفه، حضرت فاطمه در خطاب به مهاجران و انصار، این عمل‌شان را نشانه نفاق درون آنها بر می‌شمارد و افرادی که بعد از امتحان‌های زیاد، از این امتحان بزرگ مردود شدند و دین را کهنه دانستند اما مردم ما پای آرمان‌های خود ایستادند.

امام جمعه زیراب سوادکوه با بیان اینکه پس از ۸ سال دفاع مقدس، گمان بر این بود که اگر جنگ دیگری رخ دهد، مردم حضور پیدا نمی‌کنند، افزود: اما پس از ظهور داعشی که با اعتقاد خود تیشه به ریشه اسلام زد، جوانان ما جان‌باخته در سرزمینی غیر ایران حضور یافتند و از این آزمایش سربلند بیرون آمدند و همان معنویت و اشتیاق سال ۵۷ هنوز بر مردم حاکم است و نمود آن را در تشییع جنازه سردار سلیمانی دیدیم که مردم ما دین را کهنه نداشتند و به مقاومت رای دادند.

امام جمعه زیراب سوادکوه با اشاره به اینکه افرادی که در زمان پیامبر جرأت حرف نداشتند، زبان باز کردند و کسانی که در زمان پیامبر میدان‌دار بودند را به حاشیه راندند، افزود: مردمی که همه زوایای زندگی‌شان دین بود به شیطان لبیک گفتند و از آزمایش الهی سربلند بیرون نیامدند.

وی با بیان اینکه در جنگ احزاب همه دشمنان اعم از مشرکان، دشمنان خارجی و داخلی، منافقان و یهودیان با هم متحد شدند تا امت اسلام را برای همیشه نابود کنند، گفت: هرچند ما اکنون در آن موقع نیستیم اما شباهت‌هایی وجود دارد و آن اینکه همه اعم از رژیم صهیونیستی، رژیم جنایتکار امریکا و اقمارش و قارون‌های منطقه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و اکنون افتخار می‌کنیم که بعد از یک‌هزار و ۴۰۰ سال حرف حق می‌زنیم و حق را با حق اعلام می‌کنیم.

امام جمعه زیراب مصداق بیان حق با حق را سردار سلیمانی برشمرد و با اشاره به سخن رهبری مبنی بر اینکه سردار حتی در میدان جنگ هم حدود الهی را رعایت می‌کرد، برای بیان اهمیت این حرف گفت: هیچ نظامی‌ در دنیا وجود ندارد که در جبهه جنگ دست به خطا نزند.

وی با اشاره به کشورهای اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان و نامه آنها مبنی بر اینکه ما به برجام عمل نکردیم، خاطرنشان کرد: این در حالی است که شما کشورهای اروپایی به بندهای برجام عمل نکردید و وزارت امور خارجه ما پیش از این نامه‌ای به اتحادیه اروپا نوشته بود که هر کسی به بندها عمل نکرده مواخذه شود اما آنها توجهی نکردند و این عین جنایت است.

رضایی با اشاره به حضور عالی مردم کشور در همه  عرصه‌ها، این امر را افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: همه پیروزی‌های ما با حضور مردم رقم خورده است

وی با اشاره به هفته شورای آموزش و پرورش و با بیان اینکه در قرآن نیز خداوند پیامبر را به مشورت در امور فراخوانده است، نمونه آن را مشورت پیامبر در جنگ خندق و پیشنهاد سلمان فارسی مبنی بر حفر خندق اعلام و بر لزوم استفاده از جوانان که تربیت شده مکتب امام خمینی هستند، تأکید کرد.

خطیب جمعه زیراب سوادکوه با بیان اینکه انقلاب حال حاضر ما به برکت معلمانی است که فرزندان ما را تربیت کردند و آنها شهریاری‌ها شدند، نمونه قدرت و پیشرفت ایران سرنگونی پهباد آر.کیو۱۷۰ دانست و از عدم باور به پیشرفت‌هایمان ابراز تأسف کرد و گفت: اما تا اروپایی‌ها و امریکایی‌ها می‌گویند که ایران چنین قدرتی شده است ما باور می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در ماجرای هواپیمای اوکراینی، برخی نفاق خود را نشان دادند و با اشاره به اینکه ملت ما مردم جناحی نبوده و نیستند و در همه‌پرسی حضور در تشییع جنازه سردار سلیمانی نشان دادند که دلداده نظام و انقلاب هستند، افزود: غم سردار سنگین بود اما در رابطه با هواپیما دل همه ما به درد آمد ولی یک عده منافق چه در بدنه دولت و چه در میان نمایندگان نفاق خود را نشان دادند.

امام جمعه زیراب با اشاره به کامنت یکی از نمایندگان مجلس، خطاب به او گفت: تو هنوز بعد از چهل سال نمی‌دانی که جنگ‌افروز کیست؟ فرزندان ما در طول هشت سال دفاع مقدس با سلاح‌های پیشرفته آن زمان به شهادت رسیدند و ما از خود دفاع کردیم و تو اما هنوز نمی‌دانی که جنگ‌افروز چه کسی است؟

وی هدف افراد از این اعمال را انتقام آنها از رستاخیز ملت و خلق حماسه عظیم در تشییع سردار سلمیانی عنوان کرد و گفت: مردم با این حرکت خود نشان دادند که بعد از چهل سال همچنان پای آرمان‌های نظام هستند اما انگار این افراد کینه چندین ساله از محور مقاومت، بسیج و سپاه داشتند بسیج و سپاهی که فرزندان ما هستند و علیه آنها قلم زدند که موجب ناراحتی آحاد ملت ایران شده است.

رضایی با بیان اینکه هنرمند کسی است که در راه خدا چهل سال جهاد کرد و کسی که در کسب علم تلاش می‌کند، بکار بردن واژه هنرمند را برای برخی سلبریتی‌ها و بازیگران خیانت در حق این واژه برشمرد و افزود: این سلبریتی‌ها علیه دین، اسلام، سربازان محور مقاومت و کسانی که امنیت را برایشان به ارمغان آورده‌اند و بستر را برای بازیگری‌شان فراهم کردند، حرف می‌زنند.

وی با اذعان بر اینکه این اولین بار نیست که ما گل‌های پرپر خود را تقدیم نظام کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: این دانش‌آموختگان، همه فرزندان ما بوده‌اند و این حادثه متفاوت از گذشته و برای همه سخت و دشوار بود اما دلیل نمی‌شود که معاندان از آن علیه نظام سو استفاده کنند و ما همه در غم شما شریک هستیم و این مصیبت برای همه ما سخت بود.

امام جمعه زیراب با بیان اینکه در آمریکا قانونی تصویب شده است که استفاده موبایل را برای افراد زیر ۲۱ سال ممنوع کرده است و در صورت استفاده محکومیت یک سال زندان و هزار دلار جریمه دارد، افزود: آنها می‌دانند که موبایل چه بلایی بر سر فرزندان ما می‌آورد.

انتهای پیام/۸۶۰۱۵/جSource link

دیدگاهتان را بنویسید

*

code