خبرخوب| جمع‌آوری و بسته‌بندی اقلام غذایی توسط یک خانواده مشهدی برای هموطنان سیل زده سیستان و بلوچستانی


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، این روزها، ذات ایرانی از دل هر خبر بد، خبری خوب و امیدبخش بیرون می‌آورد و بی‌راه نیست اگر جنس این طبع بلند ایرانی‌ها را کیمیاگری بنامیم؛ همیشه همینطور بوده در کنار هر سیل خانمان براندازی که در نقطه‌ای از ایران حادث شده، سیلی از مهربانی و حمایت تمام کشور را فراگرفته و همه فارغ از نژاد و قومیت و مذهب یک‌دل و یک‌صدا به یاری هموطنان‌شان شتافته‌اند و قهر طبیعت را به زانو درآورده‌اند.

عجیب نیست اگر در شهر امام مهربانی‌ها، این مهر و عطوفت نمود بیشتری داشته باشد که مصداق آن را در فیلمی که امروز در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد می‌توان به وضوح دید؛ فیلمی که روایتگر جمع آوری کمک توسط یک خانواده مشهدی برای هموطنان سیل‌زده در سیستان و بلوچستان بود.

خبرنگار فارس در مشهد به سراغ این خانواده نیکوکار رفت تا جزییات بیشتری از این حرکت خیرخواهانه و خودجوش را جویا شود.

محمدرضا کریمی که یک فرهنگی بازنشسته و ساکن محله 17 شهریور مشهد است در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: از حدود یک سال و نیم قبل که زلزله سرپل ذهاب کرمانشاه اتفاق افتاد اولین بار بود که این چنین حرکت خودجوش را با کمک فامیل و بستگان آغاز کردیم.

وی افزود: دومین تجربه ما در این موضوع نیز برمی‌گردد به سیل فروردین ماه در لرستان که بعد از بازدید از مناطق سیل زده، یک کامیون در و پنجره برای تکمیل منازلی که جهت اسکان این افراد ساخته شده بود، ارسال کردیم.

این نیکوکار مشهدی که بعد از سال‌ها فعالیت در آموزش و پرورش کشور، این روزهای بازنشستگی را با کارهای عام المنفعه شب می‌کند، کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان را سومین تجربه خود در این زمینه عنوان کرد و گفت: پس از اینکه از سیل سیستان و بلوچستان مطلع شدیم بار دیگر تصمیمی گرفتیم به کمک هموطنان خود برویم و از حدود یک هفته قبل با فراخوانی که به اقوام و دوستان دادیم تا امروز موفق به جمع آوری حدود 80میلیون تومان کمک‌های نقدی و مقداری هم کمک‌های غیر نقدی شدیم.

کریمی در خصوص اقلام خریداری شده و جمع‌آوری شده، اظهار کرد: لوازم بهداشتی و غذایی مانند پوشک بچه و اقلام بهداشتی مورد نیاز بانوان، دستمال کاغذی، مواد غذایی، چای، قند، تن ماهی، رب را آماده کردیم و از صبح امروز به کمک بستگان و همسایگان در منزلی که میراث پدرم است، بسته‌بندی کردیم و قرار است فردا ساعت 8 صبح کامیون کمیته امداد بیاید و بعد از بارگیری به سمت سیستان و بلوچستان حرکت کنیم تا هموطنان عزیزمان بدانند تنها نیستند.

انتهای پیام/ 70068Source link

دیدگاهتان را بنویسید

*

code