روسیه: خط لوله نورد استریم‌2 طبق برنامه تکمیل می‌شود


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای که در وبسایت این وزارت‌خانه منتشر شده اعلام کرد که ساخت خط لوله «نورد استریم 2» طبق برنامه تکمیل خواهد شد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «با وجود فشارهای موجود،‌ نورد استریم 2 تکمیل خواهد شد. برای اروپایی‌ها،‌ مزایای ایجاد یک خط لوله اضافی صادرات گاز کاملا واضح است.»

وزارت خارجه روسیه تحریم‌های آمریکا علیه این خط لوله را مداخله آشکار در امور داخلی اتحادیه اروپا توصیف کرد.

بر اساس گفته دیپلمات‌های روس، هدف از اقدامات محدود کننده آمریکا، فشار برای ایجاد امنیت انرژی این اتحادیه نبوده بلکه فشار برای فروش گاز طبیعی مایع آمریکا به بازارهای اروپایی است.

وزارت خارجه روسیه در ادامه بیانیه خود اعلام کرد: «ما می‌دانیم که هیچ کسی در اتحادیه اروپا نیست که از این پروژه استقبال نکند.»

لایحه بودجه پنتاگون که چند هفته پیش به تأیید کاخ سفید هم رسید و به قانون تبدیل شد، دولت آمریکا را ملزم می‌کند که شرکت‌های فعال در پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا را تحریم کند. در پی نهایی شدن این لایحه، یک شرکت سوئیسی از پروژه نورد استریم-۲ کنار کشید.

این در حالی است که  روسیه پیشتر  اعلام کرده بود که قادر است این پروژه عظیم را بدون کمک شرکت‌های خارجی تکمیل کند.

خط لوله نورد استریم-۲ گاز روسیه را از زیر دریای بالتیک به آلمان انتقال می‌دهد. طول این خط لوله عظیم ۱۲۰۰ کیلومتر است. این خط لوله ظرفیت انتقال سالیانه ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز را دارد.

انتهای پیام/.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

*

code