استفاده از ابزار هنر راهکاری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، امیر هوشنگ حیدریان عصر امروز در هفتمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت اظهار کرد: فرماندهی انتظامی استان در دو بعد درون و برون سازمانی اقداماتی را برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام داده و مهمترین اصل فرهنگسازی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی واحدی با عنوان واحد مشاوره و مددکاری اجتماعی دارد که توسط مشاوران و مددکاران برای کارکنان و سربازان کلانتری‌ها جلسات و کارگاههای آموزشی برگزار می‌کند.

وی با اشاره به کارگاه‌های آموزشی 9 ماهه نخست امسال افزود: برگزاری 189 جلسه بهداشت و روان، برگزاری 225 دوره آموزشی مشاوره فعال در سطح مساجد و مدارس و کانون‌ها از جمله دوره‌های آموزشی 9 ماهه اول امسال بوده که توسط معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان صورت گرفته است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان یادآور شد: در مرکز مشاوره مددکاری اجتماعی هر روز صبح تا ظهر و در روزهای زوج نیز بعدازظهرها مشاوره‌ها و خدمات مشاوره‌ای چه به صورت خانوادگی و چه فردی به مراجعان ارائه می شود.

حیدریان بیان کرد: تاکنون یک هزار و 385 مورد مشاوره رایگان به افراد حتی مشاوره پیش از ازدواج و پس از ازدواج و تربیتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه آموزش باید به صورت مستمر و با برنامه‌ریزی انجام گیرد، گفت: ترویج ارزش‌های دینی، افزایش احساس تعهد به ارزش‌های دینی باید در جامعه گسترش یابد چرا که به نظر می‌رسد مهمترین علل خودکشی بی‌انگیزگی و ناامیدی است و باید سعی شود با شناسایی این افراد زمینه پیشگیری از خودکشی را فراهم کرد.

وی استفاده ابزار هنر را بهترین راهکار برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله خودکشی دانست و اضافه کرد: باید با استفاده از ابزار هنر از جمله تدوین فیلم‌های کوتاه و آموزشی  زمینه‌ساز جلوگیری از افزایش خودکشی در جامعه شد.

انتهای پیام/2330/72Source link

دیدگاهتان را بنویسید

*

code