۴۳ امام روستا در کردستان فعالیت می‌کنند


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام علی رستمی در جلسه هماهنگی برنامه‌های آموزشی مبشران که با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان و مسوول منطقه هفت کشوری قرارگاه تحول اجتماعی مسجد محور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در استان کردستان ۴۳ امام محلی روستا فعالیت دارند که این تعداد در دوره‌های آموزشی شرکت می‌کنند و دوره‌های آموزشی لازم را برای فعالیت بهتر خواهند دید.

وی با اشاره به اینکه مبشران (امام محلی روستا) براساس آموزش‌هایی که می‌بینند به چهار دسته تقسیم بندی خواهند شد، افزود: امام هادی، سفیر، امین و روحانی تقسیم بندی‌هایی است که مبشران فرهنگی براساس آن فعالیت خواهند کرد.

وی اعلام کرد: حضور همسران و خانواده روحانیون نیز در دوره‌های آموزشی لازم است چرا که خانواده روحانیون نیز کمک حال روحانیون و استقرار در مناطق مختلف خواهند بود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: شرکت خانواده روحانیون به‌عنوان همیاران تبلیغ، حمایت و تشویق‌های خود را در پی خواهد داشت و موجب فعالیت اثرگذارتر روحانیون و مبشران فرهنگی خواهد بود.

حجت‌الاسلام رستمی اعلام کرد: همچنین ۱۹ امام شهری در استان کردستان فعالیت دارند که از برنامه‌های فرهنگی آنها نیز در مناطق اهل سنت حمایت می‌شود.

براساس جلسات برگزار شده به همت اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان کردستان دوره آموزشی مبشران ویژه امامان روستا در شهرستان‌های قروه و بیجار برگزار شد.
انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۲Source link

دیدگاهتان را بنویسید

*

code