توازن در توزیع تجهیزات پزشکی و پزشکان متخصص در خراسان رضوی رعایت شود


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در دیدار اعضای هیأت مدیره دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد قطب‌های درمانی اقدام زیربنایی قابل توجهی در حوزه بهداشت و درمان استان محسوب می‌شود که رضایتمندی مردم را در پی دارد.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر رعایت توازن در توزیع پزشکان متخصص و تجهیزات پزشکی در استان، افزود: هر اندازه شبکه بهداشت و خدمات مربوط به آن گسترش پیدا کند، حوزه بهداشت و سلامت ارتقاء پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به تاثیر خشونت در وقوع جرایم، افزود: در قالب مراکز روان پزشکی، کارشناسان و متخصصان این حوزه می‌توانند با فراهم کردن زمینه بالاتر رفتن آستانه تحمل مردم، در میزان ارتکاب جرم و سلامت تأثیر مثبت داشته باشند.

رزم‌حسینی بیان کرد: بهتر است دانشگاه علوم پزشکی به‌عنوان دانشگاه مادر جلساتی را با رؤسای دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار و جلسات تخصصی در بخش سلامت را همچنان دنبال کند، در این مسیر و در صورت لزوم از اختیارات استانی هم استفاده خواهیم کرد.

استاندار خراسان رضوی بخش سلامت را تأثیرگذار در حوزه امنیت استان دانست و گفت: اگر نظام ارجاع به عنوان پایلوت در خراسان رضوی ساماندهی و مردم آموزش‌های لازم را ببینند از نظر بالا رفتن شاخص‌های سلامت مردم بسیار ارزشمند خواهد بود.

در این دیدار محمدحسین بحرینی‌طوسی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص سرمایه‌گذاری در بخش سلامت استان اعلام آمادگی کرد و گفت: در این راستا تلاش‌هایی صورت گرفته اما به نتیجه نرسیده است، بنابراین درخواست می‌کنیم با کمک استاندار خراسان رضوی، نگاه بخش خصوصی در مورد دانشگاه علوم پزشکی تغییر کند.

انتهای پیام/ 70051Source link

دیدگاهتان را بنویسید

*

code