حمایت از ما

سومین جشنواره موسیقی بومی «لیلِم» برگزار می‌شود

موسیقی ما – سومین جشنواره‌ی موسیقی بومی البرزنشینان (لیلِم) در مازندران برگزار خواهد شد. به گزارش «موسیقی ما»، این جشنواره از ۱ تا ۵ مرداد ۱۳۹۷ و در دو بخش رقابتی و جنبی برگزار می‌شود. بخش رقابتی این جشنواره شامل دو زیرشاخه «گروهی مازندرانی» و «انفرادی» (تک‌نوازی سازهای بومی مازندران، آواز محلی مازندرانی، منظومه‌خوانی و […]


موسیقی ما – سومین جشنواره‌ی موسیقی بومی البرزنشینان (لیلِم) در مازندران برگزار خواهد شد.

به گزارش «موسیقی ما»، این جشنواره از ۱ تا ۵ مرداد ۱۳۹۷ و در دو بخش رقابتی و جنبی برگزار می‌شود. بخش رقابتی این جشنواره شامل دو زیرشاخه «گروهی مازندرانی» و «انفرادی» (تک‌نوازی سازهای بومی مازندران، آواز محلی مازندرانی، منظومه‌خوانی و مقالات پژوهشی) است و بخش جنبی نیز شامل زیرشاخه‌های «گروه‌های استان‌های البرزنشین»، «گروه‌های نواحی ایران»، «گروه‌های بین‌المللی»، «کارگاه‌های آموزشی»، «نمایشگاه سازهای بومی» و «معرفی آموزشگاه‌های برتر» است.

در فراخوان جشنواره «لیلِم» چنین آمده: «این جشنواره که توسط شرکت فرهنگی و هنری نسیم مهرآوا و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، یک تلاش فرهنگی است در جان این کهن‌بوم و پاسخی است برای فرهنگ بیگانه که می‌تواند افزون بر پیشرفت موسیقی آئینی و بومیِ البرزنشینان، یک بازنگری در جهت ماندگاری بیشتر و ریشه دواندن این موسیقیِ تبارمند در رگ‌های خشکیده‌ی فرهنگ بومیِ ایران زمین باشد.»

ثبت‌نام متقاضیان برای هر دو بخش گروهی و انفرادی از طریق پایگاه اینترنتی جشنواره «لیلِم» به نشانی www.lilemfest.com  صورت می‌پذیرد. متقاضیان می‌بایست پس ازثبت‌نام، شماره‌ی پیگیری و نمونه‌ اجرای تصویریِ اثر در قالب DVD، با کیفیت مطلوب و بدون افکت صوتی و تزئینات استودیویی و قابل پخش در دستگاه‌های تصویری (DVD Player)، تا تاریخ ۱۰/۰۴/۱۳۹۷ به دبیرخانه‌ی جشنواره ارسال کنند.

در بخش جنبی سومین دوره جشنواره «لیلم» گروه‌هایی از استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، سمنان، قزوین، تهران، زنجان، آذربایجان شرقی، اردبیل، بوشهر، سیستان و بلوچستان، خراسان و لرستان هنرنمایی خواهند کرد.

در بخش رقابتی این جشنواره به برگزیدگان شاخه‌های تک‌نوازی، آواز محلی، منظومه‌خوانی، مقالات پژوهشی و گروه‌نوازی مازندرانی، جوایزی اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان (لیلم) می‌توانند به سایت رسمی این جشنواره مراجعه کنند.منبع خبر

نظرات

بدون دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟

فال حافظ

نیت کرده ، دکمه را بزنید.

خرید سریع شارژ تلفن همراه

حمایت از ما