آموزش و پرورش باید ۵۰ درصد از ظرفیت خود را به سمت مهارت افزایی ببرد


به گزارش فارس از کرج، علی اوسط هاشمی رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور عصر یکشنبه در اولین جلسه شورای مهارت استان البرز با محوریت اجرای پروژه‌های اشتغالزایی مهارت محور، گفت: در این استان نیروهای توانمند و دارای مهارت وجود دارد از طرفی نیز به پایتخت نزدیک است و با با استان‌های صنعتی ایران ارتباط دارد.

وی با بیان اینکه در بسیاری از استان‌ها مقوله مهارت ضعیف یا کم است، گفت: این مسئله و نگاه به مهارت آموزی در استان‌های صنعتی باید مورد توجه باشد.

هاشمی با اشاره به اینکه نگاه رئیس جمهور و معاون اول رییس جمهور نیز به توسعه اشتغال مهارت محور معطوف است، افزود: حمایت های استاندار البرز برای اجرای این طرح می تواند الگویی مطمئن برای استان های کشور در ایجاد اشتغال محور محور ترسیم کند.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزود: امروز بر اساس نوع نگاه جامعه به اشتغال و همچنین رفع دغدغه خانواده در این خصوص به دنبال توجه ویژه به مهارت آموزی هستیم.

وی با بیان اینکه می‌دانیم که تحریم و اثرات آن زیاد بوده است، گفت: در کشور ظرفیت‌های ملی زیادی داریم و می‌توانیم با ایجاد فضای رقابتی خودکفایی را استحکام ببخشیم.

اوسط هاشمی با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته انسان محور توسعه است، افزود: امروز آموزش و پرورش باید حدود ۵۰ درصد از ظرفیت خود را به سمت مهارت افزایی و هنرستان‌های صنعتی و پرورش استعدادها پیش ببرد.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزود: آینده مشخص است، می‌توانیم از اکنون ببینیم ظرف ۱۰ سال آینده با چه پدیده‌هایی مواجهه هستیم و باید طوری تصمیم بگیریم که پاسخگوی مطالبات جدید باشیم.

وی با بیان اینکه در استان البرز بالغ بر ۴۵۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای وجود دارد، به نقش مهم مراکز فنی و حرفه‌ای در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: از پنج هزار و ۴۰۰ کارگاه آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور ۸۸ آموزشگاه در استان البرز مستقر است.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با توجه به اینکه استان البرز پر از صنایع قوی است و باید از نیروهای مهارت محور بیشتر استفاده کند اما در این زمینه در البرز خلاء می‌بینیم، عنوان کرد: سرعت تکنولوژی بالا است، باید از آموزش‌های جدید در صنعت استفاده شود، باید مهارت و صدور گواهی نامه آن مبنای استخدام‌ها باشد و این وظیفه اداره کار است که بر جذب نیروها و کارآفرینی نظارت کند.

وی اشاره کرد: در کنار شورای مهارت می‌خواهیم نماد ملی مهارت را نیز در استان البرز تولید کنیم تا خود البرزی‌ها نیز بدانند که در این استان بازار مهارتی وجود دارد.

انتهای پیام/بSource link

دیدگاهتان را بنویسید

*

code