پیروانی: در فوتبال پایه شانسی نمی‌توان نتیجه گرفت/ سپاهان قلعه‌نویی را به تیم ملی نمی‌دهد


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، غلامحسین پیروانی یکی از مربیان سازنده فوتبال ایران بود. فوتبالیست‌های زیادی را او از تیم فجرسپاسی شیراز به فوتبال ملی مان معرفی کرد و در مقطعی هم او سرمربی تیم امید ایران بود. ناکامی تیم‌امید، رای سیاسی و ناعادلانه AFC علیه فوتبال باشگاهی ایران بهانه‌ای شد تا بعد از مدت‌ها به این مربی شاعر و اهل ادبیات گفت و گویی انجام بدهیم که متن آن را در زیر می‌خوانید:

فارس: نظر شما در مورد رای کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر گرفتن میزبانی از تیم‌های باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان چیست؟

باید محکم مقابل آنها ایستاد. نباید کوتاه بیاییم و زیر بار ظلم برویم. به قول شاعر« بمیرم ز نام و نمیرم به ننگ» فوتبال که سیاسی نیست. نباید زیر بار این حرف و رای برویم.

فارس: باشگاه‌های ایرانی قصد دارند با انصراف از حضور در لیگ قهرمانان آسیا اعتراض خود را نشان بدهند؟

وقتی ما رای آنها را نپذیریم تیم‌های ایرانی را کنار می‌گذارند و دیگر انصراف هم لازم نیست بدهیم اما نباید زیر بار ذلت برویم.

فارس: تیم امید ایران بازهم نتوانست موفق شود و بازهم حسرت به دل المپیک ماندیم.

من کاری به استیلی و مربی دیگر ندارم. مشکل اصلی فوتبال پایه ما نداشتن ساختار مناسب است. ساختار فوتبال پایه ما از اصل خراب است. ابتدا باید ساختار فوتبال پایه حتی در رده باشگاهی اصلاح شود. حریفان ما روی تیم‌های پایه خود سرمایه‌گذاری می‌کنند. اگر تیم‌های امید استرالیا و عربستان موفق می‌شوند دلیلش سرمایه گذاری و برنامه ریزی مناسب بر روی تیم‌هایشان است. خدا وکیلی با این شرایط که حریفان سرمایه گذاری می‌کنند انصاف نیست تیم امید ما نتیجه بگیرد. شما ببینید عربستان و استرالیا چقدر به فوتبال پایه و همین تیم زیر 23 سال خود اهمیت می دهند.

فارس: یعنی معتقدید در این 44 سال که نتوانستیم به المپیک برسیم سرمایه گذاری خوبی روی تیم امید نداشتیم؟

بله، موفقیت الکی نیست. البته امسال با حضور کرانچار در تیم امید توجه بیشتری به تیم امید شد و نسبت به سال‌های قبل بهتر بود اما واقعیت این است که ما به فوتبال پایه در رده باشگاهی اهمیتی نمی‌دهیم. شما تقویم مسابقات لیگ‌های برتر جوانان و امیدمان را ببینید. در بدترین ساعت ممکن تیم‌های پایه باشگاهی ما در لیگ بازی می‌کنند. باشگاه‌هایی که شرایط مالی خوبی ندارند بازیکنان امیدشان را سوار اتوبوس می‌کنند و کیلومترها سفر می‌کنند. با این شرایط واقعا باید در تیم امید نتیجه بگیریم؟!

فارس: تیم ملی بزرگسالان ما هم بدون سرمربی است. نظر شما در این مورد چیست؟

باید زودتر سرمربی را انتخاب کرد زیرا با این شرایط تیم ملی لطمه می‌خورد.

فارس: برانکو که گفته می‌شد گزینه خارجی سرمربیگری تیم ملی است با عمان قرارداد بست.

اگر برانکو می‌آمد خوب بود اما حالا که او رفته چه بگویم؟!

فارس: گفته می شود بین علی دایی و قلعه‌نویی یکی سرمربی تیم ملی خواهد شد.

هر دو از مربیان خوب ما هستند البته بعید است سپاهان به قلعه‌نویی اجازه جدایی بدهد و به نظرم علی دایی سرمربی خواهد شد.

انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

*

code