سه خودرو مفهومی آلفارومئو به قیمت ۱۵ میلیون دلار فروخته شد


‌اکنون در وضعیتی قرار داریم که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، رکوردهای منفی در تمام کسب‌وکارها ثبت می‌شود و این شرایط بسیاری از مردم دنیا را تحت تأثیر گذاشته است. اما درست در همین شرایط منفی، شرکت حراجی آر.ام ساتبی (RM Sotheby) رکورد جدیدی برای ارزشمندترین خودروهای آلفارومئو پس از جنگ جهانی دوم در حراج به ثبت رساند. در حراج عصرانه هنر معاصر این شرکت، سه دستگاه خودروی مفهومی آلفا رومئو با قیمتی بیش از ۱۴ میلیون و ۸۴۰ هزار دلار به فروش رسیدند.

نمای عقب سه خودروی مفهومی آلفا رومئو / Alfa Romeo B.A.T. Concept Car با رنگ های آبی و سفید با منظره غروب آفتاب

خودروهای مورد بحث، مدل‌های مفهومی آلفا رومئو برلینا آیرودینامیکا تکنیکا (B.A.T. ۵ و ۷ و ۹) هستند که ‌اکنون ارزشمندترین خودروهای این شرکت به شمار می‌روند. این سه مدل مطالعاتی به‌عنوان یک مجموعه برای فروش ارائه شد که تقریبا یک میلیون بیننده شاهد فروش زنده آن بودند. شرکت آر.ام ساتبی توضیح می‌دهد که این حراجی توجه زیادی در پیش‌فروش به خود جلب کرد که همین موضوع باعث شد به رکورد قیمت نزدیک ۱۵ میلیون دلار برسد. 

مقاله‌های مرتبط:

فروش این خودروها کاملا آنلاین و توسط الیور بارکر، حراج‌کننده معروف آر.ام ساتبی انجام شد که پیشنهادهای متخصصانی از نیویورک، لندن و هنگ‌کنگ را می‌پذیرفت. یکی از مسئولان شرکت حراجی آر.ام در این زمینه توضیح می‌دهد:

این ابتکار کاملا دیجیتال، برتری روش‌های نوین را بر روش‌های معمولی تبلیغات چاپی نشان داد. در این حراجی از قالب کاملا دیجیتال استفاده شد که بهترین بازدهی را در اجرای حراج در نوع خود به نمایش می‌گذارد.

سه خودروی مفهومی خارق‌العاده B.A.T. در پروژه مشترک آلفا رومئو و خانه طراحی برتونه تولید شدند و برای اولین ‌بار در نمایشگاه‌های تورین طی سال‌های ۱۹۵۳، ۱۹۵۴ و ۱۹۵۵ به نمایش عمومی در آمدند. جالب اینجا است که آن‌ها هرگز به‌عنوان خودروی جدید به‌همراه هم در یک نمایشگاه به نمایش گذاشته نشدند؛ اما اکنون به‌عنوان یک مجموعه سه‌گانه راهی خانه مالک جدید خود می‌شوند. هر سه مدل مفهومی B.A.T. توسط فرانکو اسکالیونه، طراح مشهور ایتالیایی شرکت برتونه طراحی شدند.

نمای جلو خودروی مفهومی آلفا رومئو / Alfa Romeo B.A.T. Concept Car با رنگ آبی

ایان کلر، مدیر ارشد بازاریابی آر.‌ام ساتبی در این زمینه می‌گوید:

فروش خودروهای مفهومی B.A.T. در حراج عصرانه هنر معاصر، دومین بار در تاریخ ساتبی است که یک خودرو به‌عنوان بخشی از مجموعه‌ی هنری با قیمت بسیار بالا به فروش می‌رسد. اولین ‌بار خودروی مسابقه فرمول ۱ فراری F2001 متعلق به مایکل شوماخر در سال ۲۰۱۷ توسط حراجی ما فروخته شد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

*

code